موسسـه مالـي و اعتبــاري افضـــــل تـوس

  ارائه دهنـده خدمـات نویـن مالـی و اعتبـاری
با بیش از 300 شعبه در سراسر کشور

متفاوت بودن شعار ما نیست

اعتبــار ماست

 

  سياست پولی

سرپرستی:مشهد-خیابان شهیدهاشمی نژاد-نبش هاشمی نژاد۲/۲۰

۲۲۳۳۹۳۴-۰۵۱۱

حوزه۲/۹:نیشابور-خیابان پانزده خرداد-ساختمان پاسارگاد

۲۲۳۳۷۱۱-۰۵۵۱

شعب تربت حیدریه:

شعبــه شاهــد:حـاشیـه میــدان شهـدا-جنــب رستـوران بـرادران

شعبه فردوسی:نبش فردوسـی۵۰-نرسیده به بانک سپـه مرکزی

شعبه کاشانـی:خیابـان کاشانی -جنب مسجد دارالتبلیـغ حسینی

 

موسسات مالی و اعتباری فردوسی، فرشتگان با یکدیگر ادغام و موسسه اعتباری تازه تاسیس آرمان را تشکیل و زیر نظر بانک مرکزی ادامه فعالیت خواهند داد. 

موسسات مالی و اعتباری در شرف تاسیس کارسازان آینده، ریحانه گستر مشیز و پیشگامان نیز با عنوان موسسه اعتباری نور به فعالیت در بازار پولی و مالی ادامه می دهند. 

احتمال ادغام موسسات مالی و اعتباری آرمان و نور با هم می باشد

 

 

مردم با صحنه های جالبی از نصب بنر های یک بانک جدید روی نام شعبه های یک بانک و دو موسسه مالی و اعتباری مواجه شدند ."آینده" نام بانکی است که قرار شده از ادغام بانک تات، موسسه صالحین و موسسه آتی در آینده نزدیک تشکیل شود .

به گزارش سرویس اقتصادی صراط ، قرار است این بانک جدید ، در همان محل بانک های تات و موسسات مالی و اعتباری مذکور با تابلوی جدید و نام تجاری "آینده "، شروع به کار کند و از روز گذشته هم عملیات نصب نام و راه اندازی شعب این بانک جدید در سراسر کشور آغاز شده است .مدت کوتاهی از انحلال بانک تات با لغو مجوز از سوی شورای پول و اعتبار به دلیل انجام تخلفات عدیده و طی نکردن مسیر قانونی تاسیس نمی گذرد و هنوز کارهای انحلال این بانک و چند موسسه مالی و اعتباری به طور کامل توسط مراجع اجرایی شورای پول و اعتبار انجام نشده ، یک بانک دیگر سر از خاک در آورده است .

بعد از تعطیلی بانک تات حرف و حدیث هایی در رابطه با نقش آفرینی جریان انحرافی در راه اندازی این بانک در سطح کارشناسان حوزه اقتصاد و عموم جامعه مطرح شد که همه آنها را به این نتیجه رساند که این بانک برای پیگیری اهداف شخصی عده ای سرمایه دار راه اندازی شده و هیچ اعتباری را برای سرمایه مردم و اقتصاد کشور قائل نیست .به همین دلیل هم مجوز فعالیت این بانک مثل موسسات دیگر که قرار است تشکیل دهنده پروژه بعدی "باند بانک تات" باشند لغو شد .

اما با تمام این تفاسیر ، آنچه از خبرهای یک ماه اخیر پیداست ، باند اقتصادی تشکیل دهنده بانک تات ، پس از رسوایی مالی در این بانک و سردرگم کردن سرمایه های مردم یکبار دیگر در تلاش است تا بانکی جدید را با یاری چند موسسه مالی راه اندازی کند که با توجه به مشخص نبودن محل تامین هزینه های این بانک و نبود اطلاعات کافی در رابطه با گردش مالی آن ، به نظر می رسد تئوری تاسیس بانک " آینده " هم نظیر آن چیزی که در بانک تات شاهد آن بودیم ،هیچ تاثیری هم در بهبود سیستم بانکداری کشور و ترمیم خدمت رسانی به مردم نگذارد

 

موسسه مالی اعتباری افضل توس در صدا و سیما کیش گشایش یافت
 
عصر کیش - شعبه موسسه مالی و اعتباری افضل توس در صدا و سیمای مرکز کیش گشایش یافت.
به گزارش دوشنبه عصر کیش از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کیش، در این آیین که با حضور جمعی از مسوولان  و کارکنان صدا و سیما ، مسوولان انتظامی و مدیران موسسه افضل توس در سالن کنفرانس صدا و سیما کیش برگزار شد شعبه "موسسه مالی و اعتباری  افضل توس" فعالیت خود را آغاز کرد. 

 مدیر کل صدا و سیما مرکز کیش در این آیین گفت: افتتاح این شعبه که یکی از معتبر ترین موسسات مالی و اعتباری است با هدف اعطای تسهیلات مناسب به کارکنان صدا و سیما و همچنین فراهم کردن زمینه حضور این موسسه در کیش و توسعه اقتصادی این جزیره بوده است.

 سید "عبدالرضا کیا" با اشاره به اهمیت توجه به مسائل رفاهی کارکنان صدا و سیما افزود: شرایط فعالیت در جزیره کیش  به دلیل دور بودن افراد از خانواده و فامیل با سرزمین اصلی متفاوت است و به همین دلیل تلاش می کنیم تا با تامین امکانات رفاهی  زمینه  فعالیت موثر و هدفمند برای کارکنان صدا و سیما  فراهم  شود .

 تاکید مجدد بانک مرکزی

موسسات مالی و‌اعتباری مجاز به استفاده از اسامی ‌ائمه‌(ع) نیستند

 ۲۷ آبان ۱۳۹۱

   پیرو بخشنامه شماره 187782/91 مورخ  هجدهم  مهر ماه سال جاری در خصوص استفاده از نام مقدس ائمه اطهار مجدداً تاکید می شود: شرکت های تعاونی اعتبار و صندوق های قرض الحسنه ای که از اسامی مقدس 14 معصوم (ص) استفاده نموده اند ، باید هر چه سریع تر نسبت به اصلاح تابلوی خود اقدام نمایند.
روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، با اعلام این خبر افزود: پیرو مصاحبه مورخ نوزدهم شهریور ماه سال جاری رییس کل بانک مرکزی مبنی بر عدم استفاده موسسات مالی و اعتباری در شرف تاسیس ، شرکت های تعاونی اعتبار و صندوق های قرض الحسنه از نام مقدس و متبرک ائمه اطهار(ع) مجدداً تاکید می شود استفاده از اسامی 14 معصوم (ص) برای این موسسات ممنوع است.
بدیهی است هر موسسه ، شرکت تعاونی اعتبار و صندوق قرض الحسنه که از اسامی این بزرگواران استفاده نموده است ، بایستی هرچه سریع تر نسبت به اصلاح تابلوی خود اقدام نماید. در غیر این صورت ، روند صدور مجوز آن متوقف خواهد شد و بر اساس قانون تنظیم بازار غیر متشکل مصوب سال یک هزار و سیصد و هشتاد و سه و تبصره 1 و 3 ماده 96 قانون برنامه پنجم توسعه ، نیروی انتظامی از ادامه فعالیت آن جلوگیری به عمل خواهد آورد.
این گزارش می افزاید: این اطلاعیه به منزله اعلام کتبی به کلیه موسسات پولی و صندوق های قرض الحسنه است و عدم اطلاع از مفاد آن ، رافع مسئولیت اعضای هیات مدیره و مدیرعامل نخواهد بود و عدم توجه به مفاد اطلاعیه موجب توقف فعالیت موسسات یاد شده خواهد شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۱ساعت 19:17  توسط محمد  |