موسسـه مالي و اعتباري افضل تـوس

 

 ارائه دهنـده خدمـات نویـن مالـی و اعتبـاری

متفاوت بودن شعار ما نیست

اعتبــار ماست

 

موسسه مالی و اعتباری افضل توس در سال 1378 با نام تعاونی اعتبار افضل توس با سهامداری کارکنان سازمان بنیاد شهید و امورایثارگران و با هدف خدمت گذاری به خانواده شهید و ایثارگران عزیز و کارکنان محترم آغاز به کار نمود. اولین شعبه آن در جنب سازمان بنیاد شهید و امورایثارگران مرکز استان خراسان افتتاح گردید و به این صورت اعلام موجودیت نمود.

  سياست پولی

 پیام مدیرعامل:
 بسیار خرسند و مفتخرم که بواسطه اين پل ارتباطي امكان تعامل و صحبت با شما مشتريان و مخاطبان ارجمندي كه موسسه مالی و اعتباری افضل توس را شايسته خدمت به خود دانسته‌ايد، فراهم شده است.

موسسه مالی و اعتباری افضل توس از بدو تاسیس تلاش کرده است یکی از پایه های  خدمت رسانی در حوزه مالی به مردم شریف کشورمان به خصوص خانواده های معزز شهدا و ایثارگران باشد و امید دارد با استعانت از حضرت حق تعالی و بهره جستن از رهنمودهای مقام معظم رهبری و البته به لطف سرمايه اعتماد گران‌ شما همراهان هميشگي، با تداوم ارتقا کمی و کیفی فعالیتهای خود، ضمن تبدیل شدن به خانه امن اقتصادی برای شما مشتریان عزیز، گام هایی هرچند کوچک در مسیر تحقق حماسه اقتصادی بردارد .

خدمتگزاران شما در موسسه مالی و اعتباری افضل توس از بدو تاسيس تاكنون سعي داشته‌اند كه به پشتوانه بررسي آگاهانه بستر فعاليت، ارزيابي ويژگيهاي محيط كسب و كار، درك صحيح و كارشناسانه از نيازهاي روزافزون اقتصاد كشور و شناسايي نيازهاي به حق شهروندان و مشتریان ارجمند، با خدمات نوین و به روز مالی و اعتباری، زمينه ساز خدمت رسانی مناسب و متناسب با بانکداری اسلامی کشور باشد.

امروز اقتصاد کشور بیش از هر زمان دیگری نیازمند سیستم بانکی توانا، نقش آفرین و هوشیار است. سیستمی که در سایه اعمال سیاستهای پولی مناسب، شرایط جذب و هدایت نقدینگی استثنائی موجود و بی سابقه در تاریخ اقتصادی کشور را فراهم نماید و زمینه رشد و توسعه ای متوازن و پایدار را برای کشور به ارمغان آورد. لذا موسسه مالی و اعتباری افضل توس نیز در کنار سایر موسسات و بانکهای کشور با حرکت در چارچوب مصوبات و دستورالعمل های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این مسیر حرکت خواهد کرد.

  در پایان بر خود لازم میدانم ضمن تشکر مجدد از حسن اعتماد و انتخاب شما مشتریان عزیز، از طرف کارکنان خدوم و خانواده بزرگ افضل توس به ملت شریف ایران اطمینان بدهم همچون گذشته و بیشتر از قبل تمام تلاش و توان و امکانات خود را برای اعتلای هر چه بیشتر اقتصاد کشور و ارائه خدمات نوین مالی و اعتباری بکار گیریم .

 < .btnhtml {height:22px;background-color: #E8F1F4;background-repeat:no-repeat;background-position:center center;border: 1px solid #E8F1F4; margin: 0; padding:0px; } .btnOver {height:22px;background-color: #FFFFFF;background-repeat:no-repeat;background-position:center center; border: 1px solid #FFFFFF;margin: 0; padding:0px; } .btnDown { height: 22px; border: 1px solid buttonhighlight;background-repeat:no-repeat;margin: 0; padding:0px; background-color: buttonhighlight; } .btnNA { height: 22px; border: 1px solid buttonface;margin: 0; padding:0px; filter: alpha(opacity=25); } .cMenu { background-color: threedface; color: menutext; cursor: Default; font-family: MS Sans Serif; font-size: 8pt; padding: 2 12 2 16; }.cMenuOver { background-color: highlight; color: highlighttext; cursor: Default; font-family: MS Sans Serif; font-size: 8pt; padding: 2 12 2 16; }.cMenuDivOuter { background-color: threedface; height: 9 }.cMenuDivInner { margin: 0 4 0 4; border-width: 1; border-style: solid; border-color: threedshadow threedhighlight threedhighlight threedshadow; } FONT color=#9966cc> 
                                                                               مجتبی لبافچی
 
 
   سرپرستی:مشهد-میدان صیاد شیرازی-ستاسنتر

شعب تربت حیدریه:

شعبــه شاهــد:حـاشیـه میــدان شهـدا-جنــب رستـوران بـرادران

شعبه فردوسی:نبش فردوسـی۵۰-نرسیده به بانک سپـه مرکزی

 

سایت رسمی موسسه مالی و اعتباری افضل توس

http://www.afzal-toos.ir/

جهت استفاده از سیسیتم شعبه یاب موسسه به آدرس ذیل مراجعه نمایید

http://www.afzal-toos.ir/

**************************************************

مؤسسه مالی و اعتباری افضل توس نایب قهرمان لیگ دوومیدانی

احتمال زیاد ادغام بانک حکمت ایرانیان و موسسه مالی و اعتباری کوثر

بانک مرکزی فاز جدید ساماندهی موسسات مالی و اعتباری را با پروژه ادغام در بانکهای تازه تاسیس خصوصی کلید زده است.

.
براساس گزارش مهر، ادغام موسسات مالی و اعتباری در یکدیگر و یا ادغام آنها در بانکهای خصوصی تازه تاسیس شده اخیرا به یکی از برنامه های اصلی بانک مرکزی تبدیل  و گویا فاز جدید ادغام ها و ساماندهی موسسات پولی و بانکی آغاز شده است.

.
پیش از این اعلام شده بود که ۹۸ درصد از موسسات مالی  و پولی توسط بانک مرکزی ساماندهی شده اند. در عین حال مقامات بانک مرکزی اعلام کردند که با نظم بخشی به بازار غیرمتشکل پولی ۶۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی ساماندهی شده است و این بانک به عنوان دستگاه ناظر پولی قصد دارد که چنان نظمی در بازار غیرمتشکل پولی ایجاد کند که هیچ دستگاهی اجاره دخل و تصرف به اموال مردم را نداشته باشد.

.
اما گویا به جز ساماندهی موسسات پولی و مالی، ساماندهی بانک های تازه تاسیس که به دستورات بانک مرکزی عمل نکرده اند و بدون توجه به اخطارهای این بانک به فعالیت های خود ادامه می دهند، نیز در دستور کار قرار گرفته است. ادغام بانک تات با دو موسسه مالی و اعتباری صالحین و آتی در پی تخلفات گسترده از جمله آنها بود که البته مشکلاتی را نیز برای سهامداران بوجود آورد و بورسی ها خواستار هماهنگی بیشتر بانک مرکزی با بورس شدند.
.
بانک تات و حکمت ایرانیان
در عین حال اخبار مربوط به ادغام بانک حکمت ایرانیان با موسسه مالی و اعتباری کوثر از دیگر برنامه هایی است که در این راستا مطرح شده است. اخیرا شنیده شده است که موسسه مالی و اعتباری مهر که به گفته مدیرعامل این بانک ۴ درصد از نقدینگی بازار پول را در اختیار دارد و به زودی تبدیل به بانک خواهد شد نیز از دیگر موسساتی است که در سایر موسسات تازه تاسیس ادغام می شود.

.
البته موضوع ادغام موسسه مالی با سایر موسسات مالی و اعتباری از سوی مدیرعامل آن رد شده است و با بیان اینکه در این خصوص حرفی نشنیده ام، تصریح کرد: موسسه مهر حدود دو سال است که مجوز تاسیس بانک مهر اقتصاد را از بانک مرکزی دریافت کرده و به زودی پذیره نویسی می کند.

.
این در حالی است که بانک تات و حکمت ایرانیان نیز در بورس پذیره نویسی کرده بودند و سهامدارانی بورسی داشتند. از سوی دیگر نام موسسه مهر در لیست مدیران دارای تائید صلاحیت از سوی بانک مرکزی ذکر نشده است و تنها موسسه ای که نام آن در لیست قرار دارد، موسسه اعتباری توسعه است که اخیرا مدیرعامل این موسسه نیز به دلیل آنچه که گفته می شود بانک مرکزی با تبدیل موسسه به بانک موافقت نکرده است و همچنین نام مدیرعامل در لیست مدیران دارای تائید صلاحیت قرار نگرفته است از سمت خود استعفا کرده است، البته مدیرعامل این موسسه هنوز در سمت خود به فعالیت ادامه می دهد.

.
سال گذشته نیز بانک مرکزی در پی اولتیماتومی به موسسات مالی، پولی و اعتباری با در نظر گرفتن مهلتی به آنها اعلام کرد که فعالیت های خود را قوانین بانکی انطباق دهند. ساماندهی موسسات پولی، مالی و اعتباری که یکی از جدی ترین برنامه های بانک مرکزی طی چند سال اخیر بوده است.

.
پیش از این اعلام شده بود که تمام موسسات فعال بدون مجوز به ۱۴ موسسه مالی و اعتباری دارای مجوز تبدیل خواهند شد. به نظر می رسد که دو دلیل برای ادغام ها وجود دارد در ابتدا تخلفاتی که از سوی موسسات و یا بانکهای تازه تاسیس اتفاق می افتد و دیگر ادامه سیاست بانک مرکزی برای ساماندهی ها است.

.
سال گذشته نیز بانک مرکزی تعداد زیادی از موسسات و تعاونی های اعتباری را در یکدیگر ادغام کرد. بسیاری از تعاونی های اعتباری و موسساتی که ادغام شدند مشکلات عدیده ای را برای سپرده گذاران و سهامداران خود ایجاد کردند.

 

مردم با صحنه های جالبی از نصب بنر های یک بانک جدید روی نام شعبه های یک بانک و دو موسسه مالی و اعتباری مواجه شدند ."آینده" نام بانکی است که قرار شده از ادغام بانک تات، موسسه صالحین و موسسه آتی در آینده نزدیک تشکیل شود .

به گزارش سرویس اقتصادی صراط ، قرار است این بانک جدید ، در همان محل بانک های تات و موسسات مالی و اعتباری مذکور با تابلوی جدید و نام تجاری "آینده "، شروع به کار کند و از روز گذشته هم عملیات نصب نام و راه اندازی شعب این بانک جدید در سراسر کشور آغاز شده است .مدت کوتاهی از انحلال بانک تات با لغو مجوز از سوی شورای پول و اعتبار به دلیل انجام تخلفات عدیده و طی نکردن مسیر قانونی تاسیس نمی گذرد و هنوز کارهای انحلال این بانک و چند موسسه مالی و اعتباری به طور کامل توسط مراجع اجرایی شورای پول و اعتبار انجام نشده ، یک بانک دیگر سر از خاک در آورده است .

بعد از تعطیلی بانک تات حرف و حدیث هایی در رابطه با نقش آفرینی جریان انحرافی در راه اندازی این بانک در سطح کارشناسان حوزه اقتصاد و عموم جامعه مطرح شد که همه آنها را به این نتیجه رساند که این بانک برای پیگیری اهداف شخصی عده ای سرمایه دار راه اندازی شده و هیچ اعتباری را برای سرمایه مردم و اقتصاد کشور قائل نیست .به همین دلیل هم مجوز فعالیت این بانک مثل موسسات دیگر که قرار است تشکیل دهنده پروژه بعدی "باند بانک تات" باشند لغو شد .

اما با تمام این تفاسیر ، آنچه از خبرهای یک ماه اخیر پیداست ، باند اقتصادی تشکیل دهنده بانک تات ، پس از رسوایی مالی در این بانک و سردرگم کردن سرمایه های مردم یکبار دیگر در تلاش است تا بانکی جدید را با یاری چند موسسه مالی راه اندازی کند که با توجه به مشخص نبودن محل تامین هزینه های این بانک و نبود اطلاعات کافی در رابطه با گردش مالی آن ، به نظر می رسد تئوری تاسیس بانک " آینده " هم نظیر آن چیزی که در بانک تات شاهد آن بودیم ،هیچ تاثیری هم در بهبود سیستم بانکداری کشور و ترمیم خدمت رسانی به مردم نگذارد

 موسسه مالی اعتباری افضل توس در صدا و سیما کیش گشایش یافت

 
عصر کیش - شعبه موسسه مالی و اعتباری افضل توس در صدا و سیمای مرکز کیش گشایش یافت.
به گزارش دوشنبه عصر کیش از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کیش، در این آیین که با حضور جمعی از مسوولان  و کارکنان صدا و سیما ، مسوولان انتظامی و مدیران موسسه افضل توس در سالن کنفرانس صدا و سیما کیش برگزار شد شعبه "موسسه مالی و اعتباری  افضل توس" فعالیت خود را آغاز کرد. 

 مدیر کل صدا و سیما مرکز کیش در این آیین گفت: افتتاح این شعبه که یکی از معتبر ترین موسسات مالی و اعتباری است با هدف اعطای تسهیلات مناسب به کارکنان صدا و سیما و همچنین فراهم کردن زمینه حضور این موسسه در کیش و توسعه اقتصادی این جزیره بوده است.

موسسات مالی و‌اعتباری مجاز به استفاده از اسامی ‌ائمه‌(ع) نیستند

 ۲۷ آبان ۱۳۹۱

   پیرو بخشنامه شماره 187782/91 مورخ  هجدهم  مهر ماه سال جاری در خصوص استفاده از نام مقدس ائمه اطهار مجدداً تاکید می شود: شرکت های تعاونی اعتبار و صندوق های قرض الحسنه ای که از اسامی مقدس 14 معصوم (ص) استفاده نموده اند ، باید هر چه سریع تر نسبت به اصلاح تابلوی خود اقدام نمایند.
روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، با اعلام این خبر افزود: پیرو مصاحبه مورخ نوزدهم شهریور ماه سال جاری رییس کل بانک مرکزی مبنی بر عدم استفاده موسسات مالی و اعتباری در شرف تاسیس ، شرکت های تعاونی اعتبار و صندوق های قرض الحسنه از نام مقدس و متبرک ائمه اطهار(ع) مجدداً تاکید می شود استفاده از اسامی 14 معصوم (ص) برای این موسسات ممنوع است.
بدیهی است هر موسسه ، شرکت تعاونی اعتبار و صندوق قرض الحسنه که از اسامی این بزرگواران استفاده نموده است ، بایستی هرچه سریع تر نسبت به اصلاح تابلوی خود اقدام نماید. در غیر این صورت ، روند صدور مجوز آن متوقف خواهد شد و بر اساس قانون تنظیم بازار غیر متشکل مصوب سال یک هزار و سیصد و هشتاد و سه و تبصره 1 و 3 ماده 96 قانون برنامه پنجم توسعه ، نیروی انتظامی از ادامه فعالیت آن جلوگیری به عمل خواهد آورد.
این گزارش می افزاید: این اطلاعیه به منزله اعلام کتبی به کلیه موسسات پولی و صندوق های قرض الحسنه است و عدم اطلاع از مفاد آن ، رافع مسئولیت اعضای هیات مدیره و مدیرعامل نخواهد بود و عدم توجه به مفاد اطلاعیه موجب توقف فعالیت موسسات یاد شده خواهد شد.

 

شورای پول و اعتبار در یک هزار و یکصد و شصت و هشتمین جلسه اش که سه شنبه بعدازظهر برگزار شد، مقرر کرد وضعیت کنونی نرخ های سود بانکی ادامه یابد.

  روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی درگزارشی اعلام کرد: در یک هزار و یکصد و شصت و هشتمین جلسه شورای پول و اعتبار، مورخ 21/8/1392 و در ادامه جلسات قبلی ،اعضای شورا به بحث و تبادل نظر پیرامون گزارش ارائه شده توسط بانک مرکزی درخصوص نرخ های سود پرداختند.

براساس این گزارش شورا ضمن تاکید بر لزوم مهار تورم و درعین حال، با هدف ثبات بخشی به اقتصاد و احیای رشد اقتصادی در کشور ، مقرر کرد وضعیت کنونی نرخ های سود بانکی ادامه یابد.
همچنین اعضای شورا موافقت کردند در سال جاری بانک مرکزی به منظور کنترل رشد نقدینگی در راستای مهار تورم ، اقدام به انتشار اوراق مشارکت کند و در این زمینه اختیارات لازم درخصوص تعیین حجم انتشار ، نرخ سود علی الحساب ، سررسید و سایر شرایط مربوطه به رییس کل بانک مرکزی تفویض شد.

                


رییس پلیس فتای غرب استان تهران درباره ایجاد حساب‌های واسط توسط افراد بزهکار با استفاده از مدارک دیگران هشدارداد.

بیما- سرهنگ باقریان در مورد ایجاد حساب‌های واسط توسط افراد بزهکار با استفاده از مدارک دیگران هشدار داد و گفت: اخیرا افراد بزهکار با سرقت مدارک شخصی دیگران به بانک مراجعه کرده و با بیان اینکه قصد ایجاد حساب بانکی برای یکی از آشنایان خود را دارند، اقدام به افتتاح حساب به اسم فرد قربانی می‌کنند. وی افزود: در این میان سهل‌انگاری برخی از متصدیان بانک‌ها که بیشتر از روی حس دلسوزی و همکاری با مشتریان است، متاسفانه باعث بروز مشکلات عدیده‌ای می‌شود که قطعا عواقب قانونی برای متصدیان بانک نیز خواهد داشت.
وی افزود: افراد بزهکار پس از افتتاح این‌گونه حساب‌ها، مبالغ به سرقت رفته از حساب‌های دیگران را به این حساب‌ها انتقال داده و از این طریق سعی می‌کنند ردپایی از خود باقی نگذاشته و فردی که حساب بانکی به نام وی افتتاح شده مقصر و مجرم جلوه دهند.
باقریان در این‌باره به تمامی بانک‌ها و متصدیان آنها هشدار داد: به هیچ عنوان بدون حضور خود فرد و داشتن اصل مدارک اقدام به افتتاح حساب برای افراد نکرده و از بروز چنین مشکلاتی برای شهروندان جلوگیری کنند.

                                                                           

 

 

                  

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم مرداد 1391ساعت 19:17  توسط محمد  |